מרפאה  03-6133474 נייד  052-2603272
צור קשרצור קשר

פגמטציה

  • פיגמנטציה

פיגמנטציה-מה זה?

מי אינו מכיר את אותם הכתמים החומים-כהים המרגיזים שצצים לנו חדשות לבקרים על פני הפנים, המחשוף והידיים ? אלו מכונים כתמי פיגמנטציה, ונוצרים ע"י תאי הפגמנט שלנו-המלנוציטים-הנמצאים בשכבת התאים הפנימית של העור. פיגמנטציה היא פגם אסטטי שכיח ומציק לכולנו בכל גיל.

פיגמנטציה- הגורמים

כתמי הפגמנטציה נוצרים עקב יצור מוגבר של הפיגמנט מלנין על ידי תאי המלנוציטים, בתגובה לגורמים שונים.

הגורם הראשון בחשיבותו היא קרינת השמש. בחשיפה לשמש, גופנו מזרז ייצור של מלנין המסוגל לבלוע את קרני ה-UV המסוכנות וכך מגן עלינו. מאידך, לעור יש "זכרון" ולכן, שנים לאחר חשיפת יתר לשמש צצים כתמי פיגמנטציה מיותרים ולא רצויים.

גורמים נוספים להופעת פיגמטציה הם שינויים הורמונאליים, והכי שכיח לאחר הריון (מלזמה), או עקב נטילת גלולות, שמופיעה ככתמי פגמנטציה לרוב בלחיים ומעל לשפה העליונה. פיגמנטציה לא רצויה עלולה להופיע כחלק מתהליך רפוי פצע (יש לתופעה זו נטייה אישית), וכן הופעת כתמי פיגמנטציה כחלק מתהליך ההתבגרות (מכונים "כתמי גיל" או "כתמי זקנה"). העור נראה מלא כתמים, וככל שנתאמץ, לעיתים גם שכבות מרובות של מייק אפ אינן מסוגלות להסתירם.

פיגמנטציה - דרכי הטיפול

במרפאתה של ד"ר גבאי ניתן טפול המותאם אישית למטופל ולכל סוג של פיגמנטציה.

  • בשלב ראשון, כתמי הפיגמנטציה מטופלים ע"י תכשירים לפי נוסחה יחודית משולבת (שאותה שיכללה ד"ר גבאי בשיתוף פעולה עם כימאי ורוקח), היעילה במיוחד לצורך הבהרת ושיקום העור.לאחר מריחת התכשיר 2-3 שבועות חלה התבהרות כתמי הפיגמנטציה, ולפי התגובה המתקבלת עוברים לשלב הבא.
  • בשלב שני מתבצעת צריבה מקומית של הכתמים היותר עקשניים ע"י נוסחה כימית ספציפית להבהרת העור בדרגות רכוז שונות.
  • בשלב השלישי נעשה טפול פילינג בנוני יעודי על כל הפנים לחידוש והבהרת העור,שלאחרין מתקבל עור חדש בהיר יותר, גמיש יותר ומלא ברק.
  • שלב התחזוקה-כשבוע-שבועים לאחר הפילינג, יש לתחזק אותו במשך החורף ע"י מריחת אותו התכשיר ששמנו בשלב הראשון, ולמשך כל הפילינג ואחריו יש להשתמש בקביעות בתכשיר מקדם הגנה 30SPF לפחות, רצוי מסדרת התכשירים על בסיס ארומטי של ד"ר גבאי.

פילינג להעלמת כתמי פיגמנטציה

לד"ר גבאי סוגי פילינג שונים, המותאמים אישית לפי המטופל ולפי מטרת הטפול. סוג הפילינג הספציפי להעלמת כתמי פיגמנטציה מוגדר כפילינג בינוני, ומסוגל להעלים כתמי פיגמנטציה בצורה טובה מאד, אינו קשה למטופל, אינו גורם לאודם בעור הפנים, ולכן ממילא אינו דורש הסתגרות בבית מעבר למספר ימים.

פיגמנטציה והטיפול בכפות הידיים

להצערת כפות הידיים ניתנת תשומת לב מיוחדת, ובהתאם לכך גם הטיפולים בהן מגוונים:

הסרת כתמי הפיגמנטציה ע"י מריחת תכשירים להבהרת העור, השלמת הנפח החסר בגב כפות הידיים בעזרת חומרי מילוי שונים, הצערת העור ע"י טיפולי מזותרפיה לכפות הידיים, וכמובן לשלב מריחת תכשירים יעודיים להסרת כתמי פיגמנטציה