מרפאה  03-6133474 נייד  052-2603272
צור קשרצור קשר

עיגולים שחורים

  • עיגולים שחורים
  • טיפול בעיגולים שחורים
  • טכניקת הטיפול בעיגולים שחורים
  • התאמת טיפול עיגולים שחורים
  • הסיבות לעיגולים שחורים

"העיניים הן ראי הגוף" ומסגרת נאה לעיניים חשובה אף יותר.לכן,תשומת לב מיוחדת ניתנת במרפאה לאחד הפגמים האסטטים הקטנים אך החשובים ביותר, שפעמים רבות לא זוכה להתייחסות הראויה לו בשל חוסר ידע ו/או חוסר ניסיון של רופאים רבים העוסקים בתחום. זהו פגם קטן, אבל משמעותי ומציק לנשים רבות, ובצדק, ואלו הם עודפי העור והשומן הנוצרים עם הגיל מתחת לעיניים (שקיות תחתונות), ו/או השקעים והכהויות מתחת לעיניים, שבשפה העממית מכונים "עיגולים שחורים." אלו משווים לפנים מראה עייף ועצוב, ואנו מוכנים לעשות הכל על מנת להעלימם.

עיגולים שחורים - טיפול הדגל של ד"ר גבאי

זהו אחד מטפולי הדגל של ד"ר גבאי, אשר מבוצע באינספור מטופלות לשביעות רצונן המלאה.

בטכניקה, שאותה שכללה ד"ר גבאי כרופאת עיניים מנוסה ,השקיות והשקעים מתחת לעיניים מטופלים ע"י החדרת חומר מילוי, בדקירה אחת בלבד וללא נתוח, והתוצאות נפלאות ונמשכות זמן רב (2-5 שנים). תקון ה"עגולים השחורים" מתחת לעיניים משלים ומשדרג את התוצאה היפה שנותן הבוטוקס לעיניים (ע"י "הרמת" המצח והגבות הנפולים). שדרוג נוסף מתקבל כשמשלבים גם הרמת הלחיים הנפולות ופסול עצמות הלחיים. לכן ניתן להחשיב את תקון השקיות והשקעים שמתחת לעיניים כמתיחת פנים – בשליש האמצעי של הפנים.

עיגולים שחורים - הסיבות

הסיבה השכיחה ביותר להצללה כהה תחת העיניים, היא תהליך התבגרות. המבנה האנטומי מתחת לעיניים מיוחד- העור דק מאד,רקמת השומן דלילה ביותר, ומיד מתחתיו קיימת רקמת כלי דם עשירה. עם הגיל, העור הופך עוד יותר דק ולא אלסטי, ובנוסף, אזור הלחי העליונה צונח בשל הידלדלות מואצת של רקמת השומן התת עורית. אלו גורמים לכלי הדם הכחלחלים-אדמדמים להשתקף דרך העור וליצור את אותם "עגולים שחורים" מתחת לעיניים. לרוב מופיע גם שקע לא אסטטי מתחת לעיניים, שמעצים מאד את הכהות, ויכול להופיע כבר בעשור 2-4 (!)

סיבות אחרות הן : אלרגיה כרונית בעור תחת העיניים, חוסר שינה, תזונה לקויה, גורמים גנטיים או הורמונאליים (הריון למשל), חשיפת יתר לקרינת השמש, ולעיתים מבנה אנטומי של עיניים שקועות יוצר הצללה כהה מתחת לעיניים.

עיגולים שחורים - מה חשוב בטיפול?

כשמדובר בשקעים כהים תחת העיניים או בשפה העממית- "עגולים שחורים" , ניתן להשיג תוצאה מצוינת ע"י מילוי השקעים בחומרי מילוי.

חשוב לדעת כי  הטיפול הספציפי הזה כלל אינו פשוט לביצוע ודורש מיומנות רבה- הן בשל הקרבה לעין, והן בשל העור הדק באזור ההזרקה - ולכן, רצוי שהרופא המטפל יהיה בעל נסיון רב בסוג הטיפול הספציפי הזה , ורצוי מומחה בכרורגיה עדינה, עם עדיפות לרופא עיניים. כמו כן מומלץ מאד לוודא שחומר המילוי הינו חומצה היאלורונית איכותית ויעודית לאזור זה בפנים, ולהתעדכן לגבי טכניקות ההזרקה החדישות ביותר.

עיגולים שחורים - טכניקת הטיפול

שיטת הטיפול המסורתית של הזרקות על ידי מחט, אינה מומלצת כלל למילוי השקעים מתחת לעיניים, לא רק בשל הכאב, אלא בעיקר מפני שתמיד תגרום לשטפי דם מאד לא אסתטיים ולא נעימים למטופל, כי העור באזור זה דקיק ועשיר בכלי דם.

מסיבות אלו, ד"ר גבאי משתמשת כיום בטכניקת טיפול חדשנית: חומר המילוי - חומצה היאלורונית המתאימה ספציפית לאזור העיניים - מוחדר דרך פתח קטנטן אחד בלבד בעזרת קנולה. זו צינורית ארוכה, גמישה ובעלת קצה קהה ולא חד,שאינו פוצע כלי דם ,ולכן אין כאבים או שטפי דם.הזרקה בעזרת קנולה היא שיטה אידיאלית לאזור העיניים הרגיש ועשיר בכלי דם.

עיגולים שחורים-למי מתאים הטיפול?

הטיפול החדשני מתאים לכל אחד ובכל גיל והתוצאה מתקבלת מייד בתום הטיפול. משך הטיפול קצר (10-20 דקות), המילוי מחזיק זמן רב,כ- 2-5 שנים. עלות הטיפול משתנה בהתאם לכמות ולסוג חומר המילוי, כלומר בהתאם למקרה .

ניתן לקרוא על הטיפול בכתבה של ד"ר גבאי "עגולים שחורים" בעתונים "פרופאשן",ו- "את",באתר הנשים I WOMEN בכתבה "מלאכיות של אסטטיקה", ולצפות בד"ר גבאי מספרת על כך בטלביזיה-בערוץ 2 בתוכנית "לחיות טוב" עם משה דץ, ובערוץ 10 בתוכנית "בריאות"עם פר"פ רפי קרסו. לצפיה בפרסומים - לחץ כאן